Knx Otomasyon Sensöründe EAE İmzası

EAE Teknoloji olarak enerji verimli ve yüksek konforlu atmosferlere sahip binalar oluşturmanın geleneksel çözümlere göre çok daha kolay ve ekonomik olması gerektiğine inanıyoruz. Bundan dolayıdır ki bina otomasyon sistemleri üzerinde geliştirmekte olduğumuz ürünlere bir yenisini daha ekleyerek PD ve MD serisi sensörleri yurtiçi ve yurtdışı pazarına sunuyoruz.

PD ve MD serisi, ticari binalarda kullanılmak üzere geliştirilmiş olan hareket/varlık ve günışığı sensörü ile bina otomasyon sistemlerine entegre olarak KNX altyapısıyla çalışan enerji verimliliği ve konforu ön planda tutan ürünlerdir.

Temel konsept olarak iki ayrı kategoride tasarlanmış olan hareket ve günışığı sensörü ile varlık ve günışığı sensörü, EAE’nin ürün koleksiyonunda yerini aldı.

Açık ofis gibi kişilerin masa başı çalıştığı ortamlarda PD serisi varlık ve günışığı sensörleri, geçiş mahallerinde ise MD serisi hareket dedektörleri kullanılmaktadır. Bu sensörler ister sıva altı uygulamalarda, ister sıva üstü uygulamalarda her türlü montaj ihtiyacına estetik olarak cevap verebilmektedir. Sıva altı uygulamalarda özel olarak tasarlanmış ince yapısı sayesinde mimari olarak etkin çözümler sunar. Aynı zamanda mimari ihtiyacın özellikle göz önünde bulundurulduğu mahallerde farklı renk seçenekleriyle ihtiyacınıza en uygun dekoratif çözümler yaratır.

Sensörün içerisinde yer alan entegre günışığı algılayıcılar ile ortamda sabit bir ışık seviyesini rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

PD ve MD serisi sensörler 4,5 metre montaj yüksekliğe kadar rahatlıkla kullanılabilir. PD ve MD serisi sensörlerin günışığı kalibrasyonları yalnızca birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilir.

EAE teknolojinin geliştirmiş olduğu PD ve MD serisi ürünler eylül 2015 itibariyle yurtiçi ve yurtdışı pazarda yerini almıştır.